در مقابل

1396/07/29
نفت تهران

نفت تهران

پرسپولیس تهران

شنبه 29 مهر 1396

آزادی تهران - 16:45

تغییر وضعیت نوارکنار
بازخورد
آخرین آلبوم ها
تابلو اعلانات
بروزرسانی های جدید
 • نوشته در حال بررسی است

  امیدی به بازی برگشت نداشتم/ از این داوران عمانی‌‌ زمان من هم بود

  ارسال شده در مجموعه مصاحبه ها در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  علی پروین اسطوره فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس سابقه دو بار حضور در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه‌های آسیا را با پرسپولیس داشت که تیمش با شکست مقابل سامسونگ و جوبیلو ایواتا از راهیابی به فینال باز ماند.

  پروین که اکثر موفقیت‌های پرسپولیس در حضور او به عنوان بازیکن یا سرمربی کسب شده در مورد دیدار روز گذشته سرخپوشان  با الهلال و حذف نماینده ایران از رسیدن به فینال مسابقات و شرایط کلی تیم مصاحبه ای را با خبرنگار خبرگزاری فارس انجام داد که در زیر اظهارات وی را می خوانید:

  پرسپولیس در دیدار برگشت مقابل الهلال به تساوی رسید تا از صعود به فینال آسیا باز بماند.

  بله، متاسفانه پرسپولیس از رسیدن به فینال بازماند، اما چیزی از ارزش‌های پرسپولیس کم نمی‌شود. پرسپولیس بازی رفت را بد کار کرد. در مسابقه‌ای که تیم 4 گل خورد این مسئله روی بچه‌ها و مردم تاثیر منفی گذاشت. دیروز در نیمه دوم پرسپولیس خوب بود اما یک گل بیهوده دریافت کرد.

  شما برای بازی برگشت امید داشتید؟

  خیر. جبران آن نتیجه سخت است. امکانات که الهلالی‌ها دارند و فوتبالی که آنها بازی می‌کنند باعث شده کار مقابل این حریفان سخت باشد. فکر می‌کنم الهلال قهرمان آسیا می‌شود.

  الهلال بسیار منسجم نشان می‌داد.

  بله، آنها خیلی خوب بازی می‌کنند. هر جا توپ بود 4 بازیکن الهلال دور توپ بودند. 

  پرسپولیس با رسیدن به این مرحله امید زیادی به موفقیت داشت تا بالاخره به فینال آسیا برسد. چرا پرسپولیس تا کنون نتوانسته به فینال برسد؟

  به نظرم در این دوره از مسابقات پرسپولیس خوب پیش رفت و چیزی از ارزش‌های تیم با این حذف کم نمی‌شود اما تیم در بازی رفت خیلی نتیجه‌ بدی گرفت و همین مسئله باعث حذف شد. بدترین اتفاق دریافت 2 گل در شرایطی بود که حریف 10 نفره شده است. این اتفاق خیلی تاثیر بدی دارد. تیم دیروز بد نبود و شرایط خوبی داشت.

   داورعمانی هم با اعلام خطا در بازی برگشت تاثیر مستقیم داشت؟

  داور اشتباه بدی مرتکب شد. انصاری روی بازیکن الهلال خطا کرد اما  این خطا بیرون محوطه جریمه بود. 

   تمام کارشناسان معتقد بودند خطا بیرون اتفاق افتاده و این داور عمانی یک پنالتی هم برای پرسپولیس نگرفته.

  بله همینطور که گفتم خطا اتفاق افتاد اما اینطور که ما از تلویزیون می‌دیدم خطای محمد انصاری بیرون از محوطه جریمه بود. در صحنه شوتی که به دست مدافع الهلال خورد کارشناسان باید تشخیص بدهند. کمک داور در صحنه پنالتی هیچ عکس العملی نشان نداد. به هرحال فوتبال همین است.

  پرسپولیس بعد از گل اولش،‌دو موقعیت صد در صد به دست آورد شاید این پنالتی گرفته نمی‌شد اتفاقات دیگری رخ می‌داد؟

  بله، شاید اگر این پنالتی به زیان پرسپولیس گرفته نمی‌شد، اتفاقات دیگری می‌افتاد و شرایط بازی هم تغییر می کرد.

   اکنون که پرسپولیس با آسیا خداحافظ کرده‌، چه صحبتی با بازیکنان و کادرفنی این تیم دارید؟

  پرسپولیس باید سراغ لیگ برود و خودش را آماده شروع دوباره رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا کند. همین که پرسپولیس توانست بعد از سال‌ها به این مرحله برسد اتفاق بسیار خوبی بود. البته نبودن مهدی طارمی هم خیلی موثر بود.

  چند اتفاق در این دو بازی افتاد که خود برانکو هم به آن اشاره کرد. شب قبل از بازی رفت طارمی محروم می‌شود. شکل قضاوت داور هم به گونه ای به سود نماینده سعودی تمام می شود. چه زمانی قرار است تکرار چنین داستان های تلخ برای فوتبال ایران در مواجه با نماینده های سعودی به پایان برسد؟

  داوران همیشه این کارها را می‌کردند و زمانی هم که بنده سرمربی بودم از نزدیک شاهد این اتفاق های تلخ بودم. در هیروشیما  چند بازیکن ما را بی جهت محروم کردند و آفسایدهای بی مورد گرفتند.  این مسئله همیشه بوده و متاسفانه داوران این کارها را می‌کنند.به قول معروف از این داور عمانی‌ها زمانی که من هم سرمربی بودم، وجود داشتند.

  غیبت طارمی چقدر موثر بود؟

  خیلی تاثیر داشت. هم از لحاظ روحی  و هم فنی روی کار تیم تاثیر منفی گذاشت.

  پرسپولیس تحت هدایت شما دوبار به نیمه نهایی رسید اما موفق به صعود به فینال نشد. داستان این طلسم چیست؟

  آن موقع هم همین شرایط بود. تیم خوب بازی می‌کرد اما حریفان قوی‌تر هستند. وقتی در بازی رفت 10 نفره دو گل می‌زنند کار سخت می‌شود. باید قبول کرد هیچکدام از بازیکنان پرسپولیس در بازی رفت خوب نبودند. اگر تیم در بازی رفت 2 بر صفر باخته بود از لحاظ روحی شانس وجود داشت اما قبول 4 گل جبرانش بسیار سخت است. بعد هم شب بازی آن اتفاق می‌افتد و با محرومیت مهدی طارمی پرسپولیس را تضعیف می‌کنند. همه این مسائل تاثیر دارد.

  برخی حواشی هم پرسپولیس را اذیت کرده است مثل مطرح شدن موضوع شب نیشینی و قلیان کشیدن؟

  نباید این کارها را انجام دهند. متاسفانه قلیان کشیدن مُد شده و این بازیکنان هم جوان هستند و دچار اشتباه می‌شوند. باید حواس خود را جمع کنند. نباید این رفتارها انجام شود و تا وقتی فوتبال بازی می‌کنند نباید این کارها را انجام دهند. آنها الگوی مردم هستند و رفتارشان در مردم اثر می‌گذارد. انشاءالله که دیگر از این کارها نمی کنند و حواسشان را جمع خواهند کرد.

  بازی بعدی پرسپولیس دربی است. چه پیشنهادی برای ریکاوری روحی سرخ‌پوشان دارید؟

  خود تیم توقع زدن 5 گل به الهلال را نداشت. از خود من که در این مورد سوال می‌کردند فقط می‌گفتم خدا کند تیم برنده شود حالا چه یک بر صفر باشد و چه دو بر صفر. اگر داور آن کار را نمی‌کرد ممکن بود تیم دو صفر یا دو بر یک برنده شود. الان تیم  شرایط خوبی دارد و در بالای جدول قرار گرفته است. مردم منتظر دربی هستند و امیدوارم  با انجام یک بازی خوب و جوانمردانه هر تیمی که بهتر بود برنده بازی شود.

   پیش بینی شما برای دربی چیست؟

  مردم از 6-7 ماه قبل منتظر این مسابقه هستند. امیدوارم بازی جذابی را مشاهده کنیم و هواداران فقط تیم خود را تشویق کنند. رسانه‌ها این بازی را بزرگ می‌کنند چون این مسابقه هم مثل دیگر دیدارها فقط 3 امتیاز دارد.

  استقللال را با شفر چطور دیدید؟

  دربی نزدیک است و شرایط استقلال سخت است. در بازی اخیر این تیم خوب نبود. او اول کارش است و به امید خدا وضعیت استقلال هم درست خواهد شد.

   بحث تمدید قرارداد برانکو مطرح شده به نظر شما او باید حفظ شود؟

  بله برانکو باید حفظ شود. البته او گفته 2-3 پیشنهاد دارم. حالا نمی‌دانم این پیشنهادات به چه شکلی است.

  به نظر شما پرسپولیس باید این روند را حفظ کند؟

  بله همینطور است. پرسپولیس مهره‌های خوبی دارد و مثل سال قبل نیمکت تیم ضعیف نیست.

   عملکرد تیم فوتبال نوجوانان در جام جهانی 2017 را چطور دیدید؟

  عملکرد تیم خیلی عالی بود. قصد داشتم به تیم تبریک بگویم. باید به این تیم رسیدگی شود و بازیکنان را به امان خدا رها نکنند. اصلا اگر تیم مقابل اسپانیا هم اوت شد یک پاداش خوب در نظر بگیرند. در برنامه نود دیدم  خیلی از بازیکنان موثر تیم های ملی نوجوانان از بین رفتند و از یازده نفر دو نفر توانستند به رده‌های بالا برسند. باید این بازیکنان را ول نکنند و چند وقت یکبار اردو تشکیل دهند.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  ساعت تمرین امروز پرسپولیس مشخص شد

  ارسال شده در مجموعه اخبار تمرینات در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  با اعلام برانکو و با توجه به اینکه صبح امروز تیم فوتبال پرسپولیس به تهران بازگشت، تمرینات پرسپولیس امروز بعد از ظهر از ساعت ۱۸ در ورزشگاه شهید کاظمی با حضور هوادران برگزار خواهد شد.

  پرسپولیس شنبه ۳۰ مهر ماه  در جام حذفی میزبان نفت تهران خواهد بود

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  یک گام لرزان و تاوان سنگینی که پرسپولیس داد

  ارسال شده در مجموعه اخبار لیگ قهرمانان در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با الهلال عربستان همگروه بود؛ سرخپوشان در دیدار رفت برابر این تیم به تساوی یک بر یک و در بازی برگشت هم به تساوی بدون گل دست یافتند. شاگردان برانکو در دیدار شب گذشته هم برابر آبی پوشان الهلال به نتیجه مساوی ۲ بر ۲ رسیدند. تنها دیداری که سرخپوشان نتوانستند سطح واقعی و توان فنی خود را به نمایش بگذارند، بازی رفت مرحله نیمه نهایی بود که بابت همین بازی ضعیف تاوان سنگینی داد. در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی، روز بد پرسپولیس، به ویژه خط در خط دفاعی، با روز بسیار خوب الهلال، و به ویژه ستاره این تیم یعنی عمر الخریبین، همزمان شد و الخریبین هر توپی که به سمت دروازه پرسپولیس زد به گل تبدیل شد.

  بنابراین، پرسپولیس در رقابت ماراتن گونه با الهلال، در سه بازی پا به پای این تیم تلاش کرد و کمتر از حریف نبود، اما تنها یک گام لرزان از سرخپوشان و غفلت در یک بازی سبب شد تا این تیم و هوادارانش همچنان در حسرت راهیابی به فینال آسیا و قهرمانی در این رقابتها بمانند.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  آغاز و پایان همسان پرسپولیس در لیگ قهرمانان

  ارسال شده در مجموعه اخبار لیگ قهرمانان در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  پرسپولیسی ها نیز به مانند سایر نماینده های ایران نمی توانستند بازی برابر تیم های عربستانی را در خانه برگزار کنند و به همین دلیل باید در زمین بی طرف به مصاف حریفان می رفتند.
  نماینده های ایران طبق قانون نانوشته ای بازی های خود را در عمان و ورزشگاه سلطان قابوس مسقط برگزار می کردند و به همین دلیل اولین دیدار پرسپولیسی ها در لیگ قهرمانان آسیا 2017 که در برابر الهلال عربستان بود، در مسقط عمان برگزار شد؛ درست مانند آخرین دیدار این تیم در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی که برابر الهلال و در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط انجام شد
  علاوه بر تشابه حریف و ورزشگاه میزبان بازی های ابتدایی و انتهایی پرسپولیسی ها در لیگ قهرمانان آسیا، یک اتفاق دیگر در بازی های افتتاحیه و اختتامیه این تیم مشترک بود و آن هم کسب تساوی در دو بازی ابتدایی و انتهایی بود. سرخ پوشان بازی اول خود در لیگ قهرمانان آسیا 2017 برابر الهلال را با تساوی یک بر یک به انجام رساندند و بازی پایانی در این مسابقات را نیز برابر همین تیم عربستانی با تساوی دو بر دو به پایان رساندند.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  ایران تنها امید آسیا در جمع بزرگان دنیا

  ارسال شده در مجموعه فوتبال ایران در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  رقابت های مرحله یک شانزدهم نهایی در حالی پیگیری شد که بعد از برتری ایران مقابل مکزیک و صعود شیربچه های نوجوان به جمع هشت تیم برتر جام جهانی نگاه ها به عراق قهرمان آسیا و ژاپن تیم سوم قاره کهن دوخته شده بود تا مشخص شود آنها نیز می توانند در جمع تیم های برتر حضور داشته باشند یا نه؟


  عراق که در فینال نوجوانان قهرمانی آسیا در همین هند تنها به خاطر ضربات پنالتی موفق به بالابردن جام قهرمانی شد، در مصاف با مالی، قهرمان قاره آفریقا با نتیجه 5-1 تحقیر شد تا مشخص شود برتری اش مقابل ایران تنها یک حادثه بود. بعد از حذف عراق اما ژاپنی ها به عنوان تیم سوم آسیا مقابل انگلیس نمایش سزاوارانه ای ارائه داده و با وجود تساوی بدون گل مقابل سه شیرها در ضربات پنالتی شبی کابوس وار را سپری کردند تا سامورایی ها نیز به سرنوشت عراق دچار شوند.


  به این ترتیب در جمع هشت تیم برتر جهان که عصر امروز با صعود دو تیم دیگر کامل می شود، تنها ایران از جمع آسیایی ها حضور دارد تا شایستگی های چمنیان و شاگردانش بیش از گذشته به چشم بیاید. تیمی که با چهار برد متوالی در جام جهانی به هیچ حریفی رحم نکرده و برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر جهان تنها مصاف با اسپانیا را پیش رو دارد.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  چرا الکاف داور بازی پرسپولیس- الهلال شد!

  ارسال شده در مجموعه داوری ها در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  با محسن ترکی تماس گرفتیم تا نظر این داور بازنشسته را در مورد داور عمانی و قضاوتش بدانیم:

   

  * انتخاب داور عمانی برای بازی تیم های الهلال و پرسپولیس از جهت اینکه داور با یکی از تیم ها هم زبان و هم نژاد بود،  مشکلی ایجاد نمی کرد؟ معمولا در چنین دیدارهایی داورانی از منطقه دیگری انتخاب می شوند. شما در این مورد چه نظری دارید؟


  - ببینید حرفی که می زنید اصلا غلط نیست. معمولا در انتخاب ها، چه در ایران و چه در آسیا ملاحظاتی در نظر گرفته می شود. این ملاحظات هم می توانند نژادی، زبانی، مذهبی و حتی سیاسی باشند. منتها اجازه بدهید این نکته را بیان کنم که با تجربه ای که من از سطح چنین مسابقاتی دارم، می توانم با اطمینان بگویم که هیچ داوری خودش را خراب نمی کند که بخواهد عمدا بد قضاوت کند. رسیدن به چنین مسابقه و مرحله ای بسیار دشوار است و یک داوری بد می تواند پرونده یک داور را ببندد.
  همچنین اشتباه داور در سرنوشت تیم داوری اثر دارد؛ در نتیجه خود داورها به هم فشار می آورند که در قضاوت دقت بیشتری داشته باشند.

   


  * در این مورد چطور؟


  -ایده خوبی بود که داور از کشور میزبان باشد. یادمان باشد بازی در زمین بی طرف بود نه در زمین یکی از دو طرف بازی. حسن انتخاب داور از کشور میزبان این بود که برای مسافرت نیاز به سفر نداشت و خسته نمی شد. با جو زمین و ورزشگاه آشنا بود و همین هم خودش نکته مهمی است. 
  اگر می خواستم خوشبینانه نگاه کنم این دلایل برای سپردن قضاوت چنین مسابقه ای به داور عمانی کافی بود. 
  این نکته را اضافه کنم که این انتخاب ها قبلا صورت نمی گرفت؛ مثلا ما خودمان در ایران میزبان عراق و سوریه بودیم و بازی های ملی این دو کشور در زمین ما صورت می گرفت؛ اما هیچ وقت قضاوت این بازی ها را به تیم داوری ایران ندادند.

   


  * بنابراین برای شما هم جای تعجب داشت؟


  -بله. من قبل از بازی هم تعجب کرده بودم. با دوستان که بحث می کردیم صحبت از این بود که آیا این داور صرف نظر از ملیتش ، توان قضاوت بازی سنگینی در این سطح را دارد یا نه؟ 
  باز هم تاکید می کنم. من مطمئنم که ای اف سی این انتخاب را از سر مسائل و ملاحظات منطقه ای انجام داده. عمان کشور بی طرفی است که هم با ایران رابطه دارد هم با عربستان. حتی در مقام سیاسی هم می بینید که بی طرفند و میانجیگری می کنند. احتمالا این انتخاب هم با همین تحلیل ها صورت گرفته.من متاسفانه نتوانستم بازی را ببینم یا صحنه های داوری را چون درگیر کلاس هستیم. نمی توانم در مورد صحنه های داوری اش قضاوتی انجام دهم اما خودم هم قبل از بازی خیلی شانسی برای موفقیتش در چنین مسابقه ای قائل نبودم.

   


  *آیا همزمانی این مسابقات با بازی های مقدماتی جام جهانی هم در انتخاب داور اثر داشته؟


  - قطعا داشته. مثلا آقای ایرماتوف هفته قبل قضاوت داشتند. نمی شود دو بار به ایشان در دو هفته قضاوت داد. ای اف سی هم مثل ما در حال پوست اندازی و جوانگرایی است و به شدت از اتکا به داوران نامدار هراس دارد. آنها هم در این زمینه کمبودهایی دارند. به هر حال ما خودمان هم در چنین مسابقاتی انتخاب می شدیم و از میزان گزینه هایی که می توانند در طول سال کمک حال باشند، با خبریم.
  انتخاب داوران عمانی برای آنها یک فرصت طلایی بود. این بازی می توانست سکوی پرتابی برای آنها باشد. 

   


  * اتفاقا یکی از دلایل بدبینی به این انتخاب هم این است که شاید هواداران فوتبال یک پیش زمینه ای در مورد جانبداری ای اف سی از تیم عربستانی داشته باشند.


  - برای من قابل درک است اما نمی پذیرم. مطمئنم ای اف سی جانبداری نمی کند. همین الان در بحث مجوزهای حرفه ای گری دارید می بینید که باشگاه های عربستانی هم برای ورود به لیگ قهرمانان مشکل دارند. یک نکته دیگر در مورد انتخاب این داور عمانی بگویم و به کلاسم برگردم. حتما انتخاب این داور دلیلی داشته. شاید در آخرین مسابقه اش نمره بالایی گرفته بوده. شاید گزینه های دیگر در دسترس نبوده اند. همه این عوامل هست. بازهم تاکید می کنم دست ای اف سی در انتخاب ها همیشه باز نیست ضمن اینکه آنها هم در داوری آسیا مشغول جوانگرایی هستند.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  پرسپولیس از ضعف AFC استفاده کرد/ از هواداران الهلال گدایی کردند!

  ارسال شده در مجموعه اخبار لیگ قهرمانان در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  روزنامه سعودی «عکاظ» پس از بازی تیم های پرسپولیس و الهلال در چارچوب دیدار برگشت نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا اقدام به انتشار مطلبی اهانت آمیز نسبت به فوتبال ایران کرده است. 

  بر اساس این گزارش، عکاظ در گزارش خود مدعی شده است: ایرانی ها در بازی الهلال و پرسپولیس بازهم به اقدامات غیراخلاقی خود که در واقع به آن عادت دارند، ادامه دادند. هواداران ایرانی در سکوهای ورزشگاه اقدام به سر دادن شعارهای نژادپرستانه کردند! بازیکنانشان نیز در زمین به بازیکنان الهلال اهانت کردند.

  این روزنامه سعودی که خود را مدعی اخلاق معرفی کرده، در ادامه گزارش خود آورده است: ایرانی ها از ضعف کنفدراسیون فوتبال آسیا استفاده کرده و با افزایش قیمت بلیت دیدار میان پرسپولیس و الهلال عملا از هواداران این تیم گدایی کرده‌اند! هواداران الهلال از این رفتار ایرانی ها که البته تعجب برانگیز هم نبود، ناراحت شدند. از همین روی آنها با حمل پلاکاردهایی در ورزشگاه مسقط، اعتراض خود به اقدام فدراسیون فوتبال ایران را ابراز کردند. 

  عکاظ در ادامه آورده است: هواداران الهلال پلاکاردهایی را با خود حمل کردند که بر روی آنها نوشته شده بود: «حتی اگر قیمت بلیت مسابقه به ۱۰۰۰ ریال سعودی برسد، بازهم برای تماشای بازی از نزدیک آماده هستیم». این اقدام هواداران الهلال نشان داد که آنها چقدر تیمشان را دوست دارند و در هر شرایطی حاضر به دفاع از آن هستند!

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  پرسپولیس در نیمه دوم مقابل الهلال احساسی بازی کرد/ بیرانوند روی گل‌ها مقصر نبود

  ارسال شده در مجموعه مصاحبه ها در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  سعید عزیزیان با اشاره به تساوی دو بر دو پرسپولیس مقابل الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا که منجر به حذف سرخ‌پوشان شد اظهار داشت: پرسپولیس بازی را خوب شروع کرد و همان‌طور که انتظار می‌رفت با ارائه یک بازی منطقی و خوب از حریف پیش افتاد. اما اشتباهات داوری و شرایط بازی باعث شد تا پرسپولیس برای زدن گل‌های بیشتر هم احساسی عمل کند و به همین خاطر چند ضد حمله باعث شد تا این بازی با تساوی خاتمه بیابد.
   
  پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد عملکرد بیرانوند افزود: این بازیکن روی گل‌ها مقصر نبود و از مسابقات گذشته نیز سرحال‌تر بازی کرد چرا که یک بازی برانکو به او استراحت داد.
   
  وی در مورد تعداد گل‌های خورده پرسپولیس که در این فصل زیاد است تصریح کرد: به اعتقاد من برانکو برای اینکه تیمش کم گل بخورد باید از هر دو دروازه‌بان خود استفاده کند چرا که رادوشوویچ هم گلر مطمئنی نشان داده و استفاده از این دروازه‌بان هم می‌تواند هم برای پرسپولیس و هم برای بیرانوند مفید باشد.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  اشتباهات داور عمانی عمدی بود/ همه چیز برای پرسپولیس با بردن دربی به حالت طبیعی بر می‌گردد

  ارسال شده در مجموعه مصاحبه ها در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  مهرداد میناوند در گفت‌وگو  با اشاره به دیدار برگشت پرسپولیس مقابل الهلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: واقعاً‌ از تماشای این بازی و عملکرد پرسپولیس لذت بردم. پیش از این بازی به بازگشت پرسپولیس و جبران نتیجه بازی رفت امید داشتم. پرسپولیس هم بازی را واقعاً خوب شروع کرد و در دقایق ابتدایی با عملکرد خوبی که داشت چند موقعیت را روی دروازه حریف ایجاد کرد و موفق به گل‌زنی هم شد.

  وی افزود: بازی اگر به همان شکل پیش می‌رفت مطمئناً تیم می‌توانست بازی رفت را جبران کند. اما اشتباهات داور عمانی که به اعتقاد من عمدی هم بود شیرازه پرسپولیس را از هم پاشید. داور با اشتباهاتش جلوی پیروزی و حتی فینالیست شدن پرسپولیس را گرفت. چرا که اگر آن اتفاق نمی‌افتاد پرسپولیس با 2 گل جلو بود و قطعاً با انگیزه‌ای که بازیکنان داشتند می‌توانست نتیجه را جبران کند.

  پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: البته از این موضوع هم نگذریم که الهلال تیمی فوق‌العاده‌ حرفه‌ای بود اما این‌طور نبود که نتوانیم این تیم را ببریم.

  میناوند در مورد انتقاداتی که از پرسپولیس می‌شود، تصریح کرد: واقعاً این انتقادات غیرمنصفانه است چون اگر بازی دیروز را با دقت دنبال کرده باشید می‌بینید که تیم برانکو برای هر دقیقه‌اش برنامه داشت.

  وی اضافه کرد: متأسفانه هر زمانی که پرسپولیس بازی حساسی پیش رو دارد برخی‌ها که خودشان را خودی هم می‌دانند می‌آیند و به تیم ضربه می‌زنند. هواداران باید هوشیار باشند در حال حاضر در آستانه دربی قرار داریم و نباید شرایط تیم برهم بریزد. ما دربی را می‌ّبریم و مطمئناً بعد از دربی دوباره همه چیز به حالت نرمال برمی‌گردد و هواداران به پرسپولیس مانند قبل افتخار خواهند کرد.

  میناوند درمورد انتشار برخی فیلم‌ها که بازیکنان پرسپولیس را در حال قلیان کشیدن نشان می‌دهد، تصریح کرد: ابتدا باید بگویم که بازیکن زندگی شخصی دارد و زندگی شخصی او هم به خودش مربوط می‌شود. اما او باید یکسری مسائل را در عموم رعایت کند. ابتدا باید ببینیم که تمام این حاشیه‌سازی‌ها از پرسپولیس ریشه‌اش به کجا بر می‌گردد. اینکه بازیکن را می‌ّبرند و قلیان به دستش می‌دهند و از او فیلم می‌گیرند تمام اینها به حاشیه‌سازی علیه پرسپولیس باز می‌گردد. شما دیدید که قبل از هر 2 بازی حساس برابر الهلال هم چه حاشیه‌هایی برای پرسپولیس ساختند.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا فکر نمی‌کنید پرسپولیس در چند بازی گذشته دچار افت شده، تصریح کرد: ابتدا این را بگویم که افت در فوتبال امر طبیعی است و رئال مادرید هم این افت را دارد. دوماً این افت به پرسپولیس تنها در بازی رفت برابر الهلال شاید صدق کند چون پرسپولیس در تمام بازی‌هایش فوتبال زیبایی ارائه داده است. در بازی رفت برابر الهلال هم متأسفانه خستگی می‌شد اسمش را گذاشت چرا که بازیکنان هر 10 روز یک بار سه بازی انجام می‌دادند. همه ما به این پرسپولیس افتخار می‌کنیم چرا که این تیم هم بازی‌های خوبی را انجام داده و هم نتایج خوبی گرفته است. امیدوارم که تیم با روحیه بالایی آماده دربی شود.

  پیشکسوت باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: متأسفانه برخی مشکلات برای پرسپولیس به‌وجود آمده است. این تیم با این بازیکنان چند سال از نظر بازیکن بیمه است و به اعتقاد من محرومیت از نقل و انتقالات به تیم ضربه نمی‌زند. این پرسپولیس امسال هم مطمئناً قهرمان خواهد شد و سال بعد هم با همین نفرات در آسیا نتایج خوبی خواهد گرفت و با تجربه‌ای که امسال کسب کرد مدعی اصلی قهرمانی در آسیا خواهد بود.

  میناوند در پایان اضافه کرد: امسال پرسپولیس تیم کاملی در آسیا داشت و اگر میزبانی داشتیم می‌توانستیم راحت‌تر به فینال برسیم. بازیکنان عربی از ورزشگاه آزادی و جو آن وحشت دارند. از طرفی سفرهای پر تعداد پرسپولیس برای برگزاری بازی‌های آسیایی در عملکرد بازیکنان در برخی مسابقات بی تاثیر نبود. سال بعد مطمئنا با میزبانی که داریم و تجربه‌ای که بازیکنان و تیم امسال کسب کردند، قهرمانی آسیا را به دست خواهیم آورد.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.
 • نوشته در حال بررسی است

  پرسپولیس باید آسیا را فراموش کند و به فکر دربی باشد/ منشا و امیری فو‌ق‌العاده بودند

  ارسال شده در مجموعه مصاحبه ها در تاریخ چهارشنبه 26 مهر 1396

  حمید استیلی درباره دیدار پرسپولیس - الهلال عربستان که به حذف شاگردان برانکو ایوانکوویچ از لیگ قهرمانان آسیا انجامید، اظهار داشت: روی هم رفته این بازی بهتر از بازی رفت بود. در برخی از دقایق پرسپولیس برتر بود و در برخی از دقایق هم الهلال. گادوین منشا و وحید امیری فوق‌العاده بودند و تعویض‌هایی هم که برانکو انجام داد خوب بود، اما تعویض آخر کمی دیر انجام شد. غیبت طارمی و احمدزاده هم تاثیرگذار بود.

  وی به انتقاد از عملکرد بحث برانگیزه داور عمانی این دیدار پرداخت و خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که داوری در این باخت تاثیرگذار بود. او می‌توانست یک پنالتی برای پرسپولیس بگیرد و پنالتی هم برای الهلال نگیرد. خیلی بهتر بود که وقتی با کشورهای عرب زبان بازی داریم، یک داور از کشورهای کره یا ژاپن بازی‌های ما را قضاوت کند، نه داوری عرب زبان.

  سرمربی پیشین پرسپولیس با بیان اینکه شاگردان برانکو از همان اول هم شانسی برای صعود به فینال نداشتند، یادآور شد: از همان اول گفته بودم که شکست دادن الهلال با چهار گل و صعود به فینال دور از ذهن و خیلی سخت است. شاید ما بتوانیم جلوی تیمی از قزاقستان این کارها را بکنیم، اما وقتی الهلال را 10 نفره‌ نبردیم، نمی‌توانیم با چهار گل شکستش بدهیم. این فقط یک بازی حیثیتی بود. حالا بعد از این پرسپولیس باید به فکر دربی باشد.

  استیلی گفت: فوتبال یک بازی است که باید از نتایج آن درس بگیریم. پرسپولیس باید آسیا را فراموش کند و آماده حضور در لیگ برتر شود. باید شکست مقابل الهلال را فراموش کنیم و تمرکزمان را روی لیگ بگذاریم. امسال، سالی بود که پرسپولیس می‌توانست به فینال برسد، اما به هر حال نشد.

  محتوای مورد با موفقیت منتشر شد . مورد حالا در محتوا شما قابل مشاهده است.

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter