در مقابل

1397/02/17
الجزیره

الجزیره

پرسپولیس تهران

دوشنبه 17 ارديبهشت 1397

ابوظبی

مهدی طارمی

نمایش عالی و حسرت برانگیز آقای گل مقابل روسیه

نمایش عالی مهدی طارمی برابر روسیه بیش از آن که خوشحال کننده باشد، تاسف انگیز بود؛ چرا که می دانیم حداقل تا چهارماه باید از حضور او در بازی های رسمی محروم باشیم.
نمایش عالی و حسرت برانگیز آقای گل مقابل روسیه
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۳:۱۳ |
کد خبر : ۱۱۲۸۴ |
تحلیل ها

مهدی طارمی با وجود محرومیتی که از سوی فیفا نصیبش شده در بازی دوستانه تیم ملی ایران برابر روسیه در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفت. او در این بازی یک پاس گل عالی به سردار آزمون داد و در حمله و دفاع یکی از موثرترین بازیکنان تیم ملی ایران بود.

 

اما این نمایش عالی از بهترین مهاجم حال حاضر فوتبال ایران بیش از هرچیزی موجب حسرت و افسوس شد؛ چرا که او باید به خاطر یک اشتباه عجیب و غیرحرفه ای چهارماه از تمام میادین رسمی فوتبال دور باشد. طارمی اما آنقدر خوب هست که کی روش باوجود محرومیت او را به عنوان بازیکن اصلی در بازی دشوار برابر روسیه به میدان بفرستد و در حالی که بازیکنانی مانند سردارآزمون و جهانبخش در خط حمله ایران تعویض شدند او درون زمین بود.

 

آقای گل فوتبال ایران در دو فصل گذشته در بازی شب قبل برابر روسیه همان مهدی طارمی آماده بود که با پیچ و تاب های تنش همیشه جایی میان توپ و مدافع قرار می گرفت. گل تیم ملی ایران به روسیه کاملا امضای مهدی طارمی را پای خودش دارد، گلی که او با اتکا به فرم بدنی و کنش هایش در قبال توپ برای سردار آزمون ساخت. مهاجم محروم تیم ملی و پرسپولیس این بار وقتی ناگهان میان توپ و بازیکن حریف قرار گرفت و مدافع روسیه را شوکه کرد، حتی با شارژ این بازیکن خودش را روی زمین نینداخت و با گام های بلند منحصر بفردش در شش قدم، سردار را با گل خالی تک به تک کرد.

 

با دیدن این نمایش تنها می توان گفت:« آقای طارمی چرا ما را از خودت محروم کردی؟» البته که این چهارماه نیز خواهد گذشت اما آنچه اهمیت دارد این است که طارمی دیگر با اشتباهاتش به خودش و فوتبال ایران لطمه نزند؛ چرا که تیم ملی، پرسپولیس و فوتبال ایران به بازیکنانی با این کیفیت نیاز دارند. او آنقدر خوش شانس بوده که توسط علی دایی کشف و سپس زیر نظر برانکو و کی روش تبدیل به بازیکنی با کیفیت جهانی شود. طارمی اگر تصمیمات بهتری برای خودش گرفته بود شاید امروز به جای حسرت برای دوری چهارماهه از مسابقات رسمی، می توانست بهترین روزهای فوتبالی اش را سپری کند؛ هرچند هنوز هم برای گرفتن تصمیمات درست برای او دیر نیست.

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

شبکه های اجتماعی

facebokeinestagramtelegramtuiter